czwartek, 29 marca 2012

Kuchnia - e-wydanie – 04/2012

Kuchnia jest ekskluzywnym miesięcznikiem dla miłośników sztuki kulinarnej, dobrego smaku i dobrego stylu życia. Grono wiernych czytelników miesięcznika to głównie smakosze, którzy nie tylko lubią gotować i smacznie zjeść, ale także mówić i przede wszystkim czytać o jedzeniu...

W każdym numerze Kuchni znajdziesz ciekawą historię potrawy lub zwyczaju kulinarnego, kilkanaście przepisów osnutych wokół jakiegoś specjału lub tematu przewodniego, artykuł poświęcony alkoholom, zarówno tym popularniejszym, jak i mniej znanym.
Podpowiadamy co podać na stół w czasie przyjęć i spotkań towarzyskich, nie zapominając o urodzie stołu, modnych drobiazgach i sztuce dekoracji.

Dodatkowo w każdym numerze:
  • Coś dla jaroszy - przepisy dla wegetarian.. i nie tylko.
  • Coś lekkiego - różne potrawy prawie bez kalorii...
  • Spotkania za stołem - znane i fascynujace osoby "od kuchni".
  • Szkoła mistrzowska - uczymy, krok po kroku, jak gotować potrawę lub upiec ciasto.
  • Pięknie umeblowane kuchnie pomysły na aranżacje i wyposażenie.
  • Kulinarna podróż po Polsce i świecie tropem specjałów charakterystycznych dla danego regionu i miejsca.
  • Lokaliki, knajpki, kluby, restauracje - subiektywny przewodnik po gastronomicznym świecie.
  • Felietony "ze smakiem".
  •  

Mój przyjaciel najemnik - ebook

Wstrząsający obraz bratobójczych walk w Liberii, kulisy jednego z najbardziej groteskowych zamachów stanu, portret prawdziwej męskiej przyjaźni, a zarazem bezwzględnie uczciwe pytanie o etykę warsztatu reportera.
Pewnego słonecznego popołudnia, siedząc przy piwie w jednym z hotelowych barów w Afryce Zachodniej, James Brabazon, brytyjski reporter wojenny, dowiedział się od swojego przyjaciela Nicka du Toit o planowanym zamachu stanu w Gwinei Równikowej. Skomplikowany spisek, jego groteskowe wykonanie i makiaweliczne intrygi zamieniły przewrót w tragifarsę, w której jego przywódca Simon Mann i kilkudziesięciu ludzi padło ofiarą własnej chciwości.
Zrządzeniem losu Brabazon, który miał filmować te wydarzenia, pozostał wolny. Jego przyjaciel najemnik nie miał tyle szczęścia, Nicka skazano na trzydzieści cztery lata w Playa Negra - więzieniu w całej Afryce słynącym z tortur i nieludzkiego traktowania osadzonych.
Przyjaźń między Brabazonem a najemnikiem zawiązała się dwa lata wcześniej w Liberii, gdzie toczyły się walki partyzantów z armią despotycznego prezydenta. James był wtedy jedynym zachodnim dziennikarzem na froncie, a Nick pełnił funkcję jego ochroniarza. Doświadczenie wojny okazało się dla Brabazona egzaminem z fizycznej i psychicznej wytrzymałości, ale też sprawdzianem jego etyki zawodowej i badaniem moralnych granic, które może przekroczyć reporter w pogoni za sensacyjnym materiałem.
Mój przyjaciel najemnik to poruszający obraz bezsensownych, krwawych zmagań w Liberii i kulisy jednego z najbardziej farsowych zamachów stanu w najnowszej historii. Brabazon rozbija mity dotyczące dzisiejszych najemników, a zarazem kreśli portret mocnej, męskiej przyjaźni wystawianej na ekstremalne próby.

Brabazon znalazł się w świecie, w którym nikogo nie obchodzą prawa człowieka, w krainie barbarzyństwa, wśród „władców much" mających do dyspozycji kałasznikowy i wyrzutnie granatów. I cały ten horror opisał bez najmniejszej taryfy ulgowej dla czytelnika.
„The Scotsman"
Brabazon równie przekonująco, a zarazem oszczędnie opisuje makabryczną rzeczywistość walk partyzanckich, jak i dylematy moralne reportera wojennego. To najbardziej mroczny obraz postkolonialnej Afryki, jaki czytelnicy mogli dostać. Wstrząsające wspomnienia, a także hołd złożony towarzyszowi broni.
„Kirkus Reviews"
Brabazon w hipnotyzujących szczegółach pokazuje patologię wojny i szaleństwo żołnierzy uzależnionych od walki.
„The Wall Street Journal"
Siła tej książki tkwi w jej dynamice, w ukazaniu świadomości początkującego dziennikarza, który wie, jak bardzo jego decyzje i postępowanie różnią się od tego, co powinien robić reporter wojenny.
„The Spectator"
To nie tylko znakomity pisarz, lecz także niezwykle odważny dziennikarz. I w tej książce widać to na każdej stronie.
Sebastian Junger
Połączenie opisów bezprawia w Afryce Zachodniej z historiami bezwzględnych najemników, zdesperowanych partyzantów, nieprzewidywalnych handlarzy bronią, chciwych przedsiębiorców naftowych i bezdusznych agentów wywiadu (...) to z pewnością przepis na poruszającą książkę. Brabazon doskonale miesza wszystkie te składniki.
„The Globe and Mail"

Stanisław Kroszczyński, absolwent romanistyki na UW oraz warszawskiej ASP. Tłumaczył między innymi książki z cyklu „Arsène Lupin", nieprzekładane dotąd części cyklu o Mary Poppins, biografie malarzy, książki popularnonaukowe oraz kilkadziesiąt powieści.
Z tematyką opisywaną przez Brabazona ma do czynienie nie po raz pierwszy - kilka lat temu przetłumaczył książkę Roberta Peltona Younga Najemnicy XXI wieku, w której pojawia się postać Nicka du Toit.

Kacper Ryx i Tyran Nienawistny - audiobook

Łotrzykowska powieść z czasów Jagiellonów

Ryx nie umarł! A jednak coś umarło w nim.
Rany na jego ciele się zabliźniły, rany na duszy wciąż krwawią. Pragnie hańby i śmierci swoich wrogów. Ale zemsta musi poczekać, bo ojczyzna wzywa. Z rozkazu panującego Stefana Batorego Ryx ma wytropić zdrajcę na królewskim dworze. Zło, które pozna, przeraża bardziej niż mroki spowijające jego duszę...
Umarli, którzy wstają z grobów, Szatan przemierzający Dzikie Pola, piękna grafini urządzająca dzikie orgie - wszystko to w nowym tomie przygód Kacpra Ryksa.

Mariusz Wollny kocha historie i porywająco o niej opowiada. Autor książek popularnonaukowych i powieści. Pierwsza część przygód królewskiego inwestygatora zatytułowana Kacper Ryx uczyniła zeń jednego z wyróżniających się przedstawicieli polskiego kryminału historycznego.
Do tej pory ukazały się: Kacper Ryx (marzec 2011), Kacper Ryx i król przeklęty (lipiec 2011)

Polityka - e-wydanie – 13/2012

W najnowszym wydaniu Polityki:
  • UEFA pany!
  • Państwo kościelne w państwie polskim
  • Nie ma naturalnej żywności
  • Za dużo nauczycieli
  • Dlaczego śmierdzimy Holendrom

Opis:

POLITYKA już od półwiecza towarzyszy polskim przemianom i cieszy się niezmiennie lojalnością i poczytnością wśród czytelników. Pierwszy numer ukazał się w 1957 roku. W 1995 roku POLITYKA prowadzona przez Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego, zmieniła swój format i formułę. Siła marki POLITYKI tkwi w niepowtarzalnym zespole autorów, dziennikarzy i redaktorów. Pismo przez lata ugruntowało swoją mocną pozycję na rynku prasowym i czytelniczym wyważonymi komentarzami i obiektywnymi sądami. W opinii czytelników to marka ceniona za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafnośc w komentowaniu i analizowaniu polskiej rzeczywistości.

POLITYKA w wersji cyfrowej - taniej i wcześniej w Twoim komputerze.
Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zakup pojedynczego egzemplarza czy też na prenumeratę POLITYKI w wersji cyfrowej, oszczędzasz 30% w stosunku do ceny kioskowej. Bieżące wydania POLITYKI otrzymujesz poza tym wcześniej aniżeli w tradycyjnej sieci dystrybucyjnej. Już we wtorek wieczorem (20.00) możesz przeczytać najnowsze artykuły, komentarze i felietony autorów POLITYKI.

Computerworld - e-wydanie – 8/2012

Tygodnik Menedżerów i Informatyków Computerworld to najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji o zastosowaniach technologii informatycznych w przedsiębiorstwach, o dostawcach rozwiązań informatycznych i usług biznesowych, a także o zarządzaniu i trendach gospodarczych.
 

Smart - e-wydanie – 01/2012

Smart - informator o nowościach rynkowych, magazyn shoppingowy Agory skierowany do mężczyzn.

Magazyn przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy interesują się nowościami. W "Smarcie" znajdą informacje o właśnie wchodzących na rynek produktach – nowych telefonach komórkowych, komputerach, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach mp3, samochodach. Prezentowane będą również kosmetyki, alkohole i gadżety. W każdej kategorii redakcja miesięcznika wybiera "premierę miesiąca". Przegląd uzupełniają rankingi sprzedaży i lista sklepów.